I autofólie potřebují správnou péči

Pokud máte ve svém voze autofólii nebo uvažujete o její aplikaci, měli byste vědět, jak se o ni správně starat, aby se prodloužila její životnost a byl zaručen nerušený výhled z vozu.

Autofólie Autosklo PerfektAutofólie Autosklo Perfekt

Péče o autofólie

Existují tři faktory, které předčasné stárnutí autofólií způsobují, včetně ztráty původních optických a tepelněizolačních vlastností. Hlavními viníky jsou chemické látky, sluneční a UV záření a mechanické opotřebení autofólie.

Sluneční záření

UV záření a vliv slunce na autosklo způsobuje předčasnou degradaci, křehnutí a především ztrátu pružnosti všech výrobků z umělé hmoty. Kvalitní autofólie by měly být vyrobeny z odolného materiálu s UV filtrem. Ten zajistí nejnižší možnou intenzitu UV záření, kterému je fólie vystavena. Autofólie také časem blednou a ztrácí svoji původní barvu. Dobrá ochrana proti vyblednutí je takzvaná metoda pokovení nebo zatmavení, jež pomáhají autofólii k téměř neomezené barvystálosti.

Chemické látky

Autofólie jsou vyrobeny tak, aby odolaly vlivu chemických látek a pouze levné fólie bez potřebné homologace jsou v tomto ohledu nevyhovující. Kvalitní fólie jsou odolné proti benzínu, lihu a dalších agresivních látek, kromě čpavku, který je zcela výjimečně obsažen v čistících prostředcích ve formě sprejů s aktivní pěnou. Měli bychom zabránit styku autofólie s organickými rozpouštědly, žíravinami a jinými leptavými látkami.

Mechanické opotřebení

Tento bod opotřebení je nejvíce ovlivněn samotným majitelem vozu. Agresivní čistící prostředky, hrubé hadříky nebo houbičky by neměly přijít s autofólií do styku. K čištění používáme měkké jednorázové papírové ubrousky. Opakované použití může způsobit poškození například zrnkem písku či prachu. Vyvarujte se čištění skel na sucho – zvyšujete riziko poškození a poškrábání. Vhodné jsou čistící prostředky na bázi alkoholu nebo jakýkoliv běžný čistič skel. U stahovacích okének je dobré zkontrolovat také spáru mezi oknem a polstrováním dveří, zda není zanesena nečistotami. V takovém případě se na fólii vytvoří svislá linka.

Samozřejmostí by měla být zvýšená opatrnost při manipulaci s většími předměty nebo dětskými autosedačkami. Dnešní autofólie jsou již tak kvalitní, že se stanou stálou součástí image Vašeho vozu po celou dobu jeho užívání. Pro aplikaci autofólie do Vašeho vozu se obraťte na specializovaný autoservis. Navštivte Autoservis Perfekt Praha – perfektní autoservis pro Váš vůz.

Rezervační systém Autoskla - prodej, eshop

AUTOSERVIS PERFEKT PRAHA

Servisní služby pro vozy

  • osobní automobily
  • dodávky
  • autobusy
  • modely z 80. let
  • americké vozy
  • veterány
  • nejnovější typy automobilů
  • nákladní vozy

PERFEKT E-SHOP

Navštivte nás v našem e-shopu na www.perfektshop.cz a nakupte díly, doplňky a příslušenství pro Váš automobil za skvělé ceny!

Ze světa auto-moto

I autofólie potřebují správnou péči

Pokud máte ve svém voze autofólii nebo uvažujete o její […] Více >>

Číst více

TOPlist