Brzdy a brzdové kotouče

Brzda je jednou z podstatných částí, bez které by se žádný vůz neobešel. Když brzdy selžou, většinou mívá tato situace tragický konec, neboť bez funkčních brzd se vůz stává při vyšší rychlosti takřka neovladatelným. Navštivte náš autoservis Perfekt Praha a nechte si opravit nebo zkontrolovat brzdy či brzdové kotouče na svém voze. Brzdy a brzdové kotouče Vám zkontrolujeme také, pokud navštívíte náš pneuservis.Autoservis Perfekt Praha - brzdové kotouče

Autoservis Praha – oprava brzd a brzdových kotoučů

Brzdy u automobilů, ale i u jiných pohybujících se předmětů, slouží ke zpomalení rychlosti nebo k udržení předmětu v klidu. Kinetická energie, která při brzdění vzniká, se vždy mění v teplo, a proto se díky častému brzdění opotřebovávají brzdové kotouče a proto je dobré jim věnovat pravidelnou pozornost.

Již v autoškole jsme se učili, že brzdy dělíme na bubnové a kotoučové. Zatímco druhé zmíněné, kotoučové, se používají nejčastěji a jedná se o nejvíce rozšířený systém brzd, bubnové jsou pomalu na ústupu.

Základní rozdělení brzd:

Výměna brzd a brzdových kotoučů

Výměna brzdových kotoučů je nutná především tehdy, když je opotřebení větší než povoluje výrobce vozidla. Opotřebení zjistíte jednoduše měřením tloušťky činné plochy brzdového kotouče a porovnáním s tabulkovými hodnotami nového kotouče. Minimální tloušťka je zpravidla vyražena nebo odlita i na hraně kotouče. Dále se brzdy mění při objevení prasklin nebo trhlin, případně při vylomení části brzdového kotouče. Autoservis Praha - opravy brzd a brzdových kotoučů

Autoservis Perfekt se řadí mezi špičku v oboru v péči o Váš vůz a nabízí výměnu brzd, brzdových kotoučů a následující servis:

Rezervační systém Autoskla - prodej, eshop

AUTOSERVIS PERFEKT PRAHA

Servisní služby pro vozy

  • osobní automobily
  • dodávky
  • autobusy
  • modely z 80. let
  • americké vozy
  • veterány
  • nejnovější typy automobilů
  • nákladní vozy

PERFEKT E-SHOP

Navštivte nás v našem e-shopu na www.perfektshop.cz a nakupte díly, doplňky a příslušenství pro Váš automobil za skvělé ceny!

Ze světa auto-moto

I autofólie potřebují správnou péči

Pokud máte ve svém voze autofólii nebo uvažujete o její […] Více >>

Číst více

TOPlist