Opravy karosérií, lakování aut

Stala se Vám drobná dopravní nehoda, kdy jste se s někým „ťukli“, máte důlky na autě z důvodu krupobití nebo Vám někdo označil auto tak, že ho “přejel klíčem“? Tyto záležitosti nám radost jistě neudělají, ale klid! Naštěstí se nejedná o žádnou tragédii, kterou bychom v Autoservis PERFEKT Praha nedokázali vyřešit.

Díky moderním metodám dokážeme provést lakování a opravy karosérií na vysoké úrovni se skvělým výsledkem za krátký čas a s takovým výsledkem, že ani Vy sami nepoznáte, že Váš vůz byl před pár dny nějakým způsobem poškozen. Poradíme si jak s malými škrábanci, tak s velkými škodami na Vaší karosérii. Spolupracujeme se spoustou pojišťoven a jsme Vám tak schopni vyřídit veškeré služby ohledně likvidace auta a škod.

Oprava karosérie moderními metodami

Naším cílem je dostat Vaše auto zpět do původních hodnot a tvaru. Disponujeme stroji pro narovnávání sloupků, rámů vozů, jednotlivých plechů vozu a k dispozici proto máme rovnací rám, spotovací, bodovací a svářecí přístroje. Díky našim odborným pracovníkům, vyškoleným karosářům a klempířům bude Vaše auto opět jako nové.

Opravy karosérií metodou PDR

Pro opravy karosérií využíváme ty nejmodernější metody, mezi které patří metoda zvaná PDR (Paintless Dent Repair). Metoda PDR umožňuje opravit karosérii bez zbytečného lakování. Oprava vozu je velice šetrná a ten díky tomu neztrácí na hodnotě.

Jedná se o ruční narovnání poškozených částí z vnitřní strany plechu postupným vytlačováním a vytahováním. Tato metoda je vhodná především pro opravy po krupobití, zásahu vandaly či po běžném provozu, kdy se nám o vůz někdo „opřel“.

Vytlačování

Opatrně vytlačíme důlky z vnitřní strany plechu s pomocí speciálního nářadí z oceli, díky kterému nedochází k poškození laku.

Vytahování

Pokud nelze využít metodu vytlačování, na promáčkliny nanášíme lepící bod a následným vytažením vracíme plech do původního tvaru.

Občas je potřeba poškozené místo ještě dorovnat ručně, proto využijeme paměťové vlastnosti plechu a proklepneme opravovanou oblast speciální tužkou.

7 důvodů, proč zvolit metodu PDR:

Lakování dílů karoserie

Lakování se odvíjí od míry poškození. Podle stupně poškození vyspravíme poškozené díly speciálním tvrzeným tmelem a poté postupně obrušujeme. K broušení tmelu používáme různé druhy brusných kotoučů – od nejhrubšího až po nejjemnější pro finální přípravu podkladu k lakování. Díky dodržení správného postupu dosáhneme toho, že je opravené místo k nerozeznání od ostatních dílů.

Následně provedeme základní nástřik, tím se sjednotí podklad, který následně opět obrousíme. Před finálním lakováním se celý díl precizně vyčistí a odmastí a teprve poté putuje do lakovacího boxu. Pro zlepšení optických vlastností nového laku a sjednocení vůči ostatním dílům se používá tzv. „rozstřik“. To znamená, že z dílu kolem poškozeného je částečně odbroušena vrchní vrstva laku, a tyto díly jsou rozstříknuty stejným lakem jako díl poškozený.

Rozleštění laku

Ne vždy je poškození laku takového rozsahu, aby byl nutný celý nový nástřik laku. Metoda rozlešťění umožňuje opravit drobné škrábance od běžného provozu, častého používání myčky nebo od drápků Vašich domácích mazlíčků snadno a jednoduše – rozleštíme je!

Rozleštění drobných škrábanců se skládá z několika kroků, kdy je na poškozené místo použita speciální brusná pasta a leštící hlavice. Tento zásah není časově nikterak náročný a zkušenému mechanikovi nezabere více jak půl dne.

Rezervační systém Autoskla - prodej, eshop

AUTOSERVIS PERFEKT PRAHA

Servisní služby pro vozy

  • osobní automobily
  • dodávky
  • autobusy
  • modely z 80. let
  • americké vozy
  • veterány
  • nejnovější typy automobilů
  • nákladní vozy

PERFEKT E-SHOP

Navštivte nás v našem e-shopu na www.perfektshop.cz a nakupte díly, doplňky a příslušenství pro Váš automobil za skvělé ceny!

Ze světa auto-moto

I autofólie potřebují správnou péči

Pokud máte ve svém voze autofólii nebo uvažujete o její […] Více >>

Číst více

TOPlist