Geometrie vozidla

Geometrie vozidla je využívána tehdy, když je potřeba změřit a nastavit podvozek u osobních či dodávkových vozidel. Díky geometrii seřídíme sbíhavost, různé nežádoucí odklony a záklony rejdového čepu a perfektně zkontrolujeme vůli všech čepů, ložisek a silentbloků. Jednou ročně je dobré nechat si zkontrolovat geometrii náprav v odborném servisu. Vyhnete se tak nerovnoměrnému sjíždění pneumatik a zbytečných výdajů za pneumatiky nové.

Význam geometrie

Geometrií seřizujeme nápravu vozu a osy jízdy, aby kola měla vůči vozovce správný úhel. Správným seřízením docílíme prodloužení doby životnosti pneumatik či ke snížení spotřeby pohonných hmot. Díky geometrii zajistíme optimální jízdní vlastnosti vozidla a ke zvýšení celkové bezpečnosti vozu.

Kdy je vhodné seřídit geometrii vozidla?

V AUTO PERFEKT Vám naši mechanici pomohou seřídit nápravu vozu tak, aby již nedocházelo ke sjíždění a znehodnocování pneumatik. Svěřte svůj vůz do těch správných rukou!

Správný přístroj pro skvělé seřízení geometrie

Geometrii provádíme na vysoce moderních testovacích laserových zařízeních světových výrobců. Jedná se o elektronické osmi-senzorové či kamerové zařízení s indikací naměřených hodnot, včetně prostorové grafiky.

Naměřené hodnoty jsou porovnávány s hodnotami dodanými výrobci vozidel pro jednotlivé modely. Výstupem měření je záznam naměřených hodnot z tiskárny, která je součástí zařízení. Zjištěné odchylky Vám mohou naši mechanici okamžitě seřídit. Všechna zařízení jsou pravidelně kalibrována s vysokou přesností.

Buďte na svých cestách v pohodě a nestresujte se, že se Vám nerovnoměrně sjíždějí pneumatiky. Většinou není problém tak velký, jak se zdá a správným nastavením geometrie vozidla vše vyřešíme. Zavolejte nám!

Rezervační systém Autoskla - prodej, eshop

AUTOSERVIS PERFEKT PRAHA

Servisní služby pro vozy

  • osobní automobily
  • dodávky
  • autobusy
  • modely z 80. let
  • americké vozy
  • veterány
  • nejnovější typy automobilů
  • nákladní vozy

PERFEKT E-SHOP

Navštivte nás v našem e-shopu na www.perfektshop.cz a nakupte díly, doplňky a příslušenství pro Váš automobil za skvělé ceny!

Ze světa auto-moto

I autofólie potřebují správnou péči

Pokud máte ve svém voze autofólii nebo uvažujete o její […] Více >>

Číst více

TOPlist