Servis a plnění klimatizace

Autoservis Perfekt - čistění a servis klimatizace

Klimatizací disponuje v dnešní době téměř každé auto. Není divu, klimatizace je totiž úžasná pomocnice v létě, kdy se teplota vzduchu venku pohybuje ve vysokých hodnotách. Nasává venkovní vzduch, který filtruje a upravuje teplotu a vlhkost na požadovanou hodnotu, který jej pomocí ventilátorů dopraví do interiéru vozu. Autoservis  Perfekt Praha – opravy klimatizací, doplnění, čištění ozónem.

Kompletní servis klimatizace s AUTOSERVIS PERFEKT

Pokud se o klimatizaci nebudeme řádně starat, stane se ideálním prostředím pro různé mikroby a nečistoty. Ty jak známo, jsou základem k nejrůznějším alergiím a onemocněním.

Proto doporučujeme měnit filtr klimatizace dvakrát do roka, ideálně na jaře a na podzim, nebo v případě, že po zapnutí klimatizace cítíte nepříjemný zápach. Klimatizaci spouštějte také v zimním období. Stačí pár minut „profučení“bez ohledu na počasí nebo roční období a chladící médium, které obsahuje i speciální olej, promaže kompresor a udrží v kondici těsnění. Navíc Vám klimatizace okamžitě odmlží skla.

Klimatizaci je potřeba opravit vždy také v případě, že se na tlakových trubkách a hadicích objevila prasklina, ze které chladicí médium uniká. Díky speciálním přístrojům jsme schopni opravit prasklinky bez výměny hadice nebo bez nutnosti svařování.

Náš tým se o Váš vůz a výměnu i vyčištění klimatizace postará od A do Z. Autoservis Perfekt Praha se zabývá výměnou a plněním klimatizací ekologickým chladivem, opravou klimatizačních jednotek a běžného okruhu a v neposlední řadě výplachem systému – proplachováním klimatizačního okruhu. Po celou dobu provozu kompresoru dochází k oděru jeho vnitřních částí. Drobné částečky a nečistoty mohou zůstávat na stěnách a v záhybech systému klimatizace a výparníku. Proto je tato procedura nezbytná pro dokonalé odstranění těchto nečistot z klimatizačního okruhu. Hubíme bakterie, které jsou v klimatizačním oběhu také pomocí ozónu. Více informací o čištění klimatizace i interiéru vozu pomocí ozónu se dozvíte zde.

Specializované služby pro čištění klimatizace

Klimatizace a naše zdraví

Autoservis Perfekt Praha - čištění klimatizace

Zápach, který se z klimatizace line, je způsoben plísněmi a bakteriemi – jedná se totiž o nejchladnější a nejvlhčí místo v interiéru vozidla, kde mají velice „výživnou půdu“ pro své další působení. Dezinfekce klimatizace ničí nejen bakterie, ale také nežádoucí plísně. 
Jelikož je zanesený filtr klimatizace plný mikroorganismů, rychle spustí u osob se sníženou imunitou různé reakce jejich organismu. Původními projevy je pálení a zarudnutí očí, pocit plného nosu, kýchání…Mnohé volně dostupné přípravky na dezinfekci však nejsou účinné a je dobré se obrátit na profesionály.

Chcete-li být uvnitř Vašeho vozu v pohodě a nejenom kýchat, zamyslete se, kdy naposled byla Vaše klimatizace měněna. Ve vozech kuřáků, astmatiků, alergiků, ale i tam, kde se vozí malé děti, je výměna a čištění klimatizace nutností.

Typy klimatizací

Manuální klimatizaci poznáte jen podle tlačítka se zkratkou A/C (Air Condition) nebo se symbolem sněhové vločky. Jestliže je klimatizační soustava v pořádku, měl by do několika vteřin po stisknutí tohoto tlačítka z výdechů proudit výrazně chladný vzduch. Teplotu lze upravovat postupným přidáváním teploty – do chladného vzduchu se přimíchává ten teplý z topení.

Poloautomatická klimatizace funguje podobně, jen s tím rozdílem, že si požadovanou teplotu nastavíte otočným ovladačem s vyznačenými teplotami, nebo na displeji.

Automatická klimatizace pak zvolenou teplotu dokáže pomocí čidel rozmístěných po interiéru automaticky udržovat. Poznáte jí podle tlačítka AUTO, nebo že se po nastartování rozběhne naplno – to proto, aby se teplota v interiéru co nejrychleji shodovala s nastavenou teplotou. Dnes už nejsou žádnou výjimkou ani vícezónové klimatizace, kde si může každý z pasažérů nastavit vlastní teplotu (čtyř zónová klimatizace).

Rezervační systém Autoskla - prodej, eshop

AUTOSERVIS PERFEKT PRAHA

Servisní služby pro vozy

  • osobní automobily
  • dodávky
  • autobusy
  • modely z 80. let
  • americké vozy
  • veterány
  • nejnovější typy automobilů
  • nákladní vozy

PERFEKT E-SHOP

Navštivte nás v našem e-shopu na www.perfektshop.cz a nakupte díly, doplňky a příslušenství pro Váš automobil za skvělé ceny!

Ze světa auto-moto

I autofólie potřebují správnou péči

Pokud máte ve svém voze autofólii nebo uvažujete o její […] Více >>

Číst více

TOPlist