Mia – elektrická dodávka

V loňském roce se Evropané rozhodli, že se sníží automobilová doprava ve městě, což má za následek zlepšení kvality ovzduší a životní úrovně. Mnoho měst se na elektrická vozidla začalo dívat v lepším světle. Pro řidiče v městské dopravě, kteří chtějí šetřit přírodu i kapsu je to skvělé řešení.

Elektrické taxíky jsou již implementovány ve světě jako spolehlivá a šetrná vozidla.

Zdroj: www.avem.fr

 

Ford Transit Connect elektric – elektrický nákladní vůz, který byl představen v roce 2010, je nyní připraven pro přepravu více než 3800 l nákladu. Nová Mia se stává velmi dobrou volbou např.: pro elektrikáře či řemeslníky, kteří cestují a nemají těžký náklad.

Součástí série a zároveň asi nejnápadnějším rysem vozidla je sezení řidiče ve střední poloze. Výrobce uvádí jako důvod lepší rozhled do všech stran. V interiéru je i přes to dostatek prostoru pro montáž smartphone, tablet, notebook, GPS zařízení či hudební přehrávač.

Zdroj: www.greencarereports.com

 

Mia je původně vozidlo pro jednu osobu – má pouhých 3,19 m na délku. Vozidlo však leze vybavit dvěma sedadly v případě potřeby, za cenu zmenšení (asi o 1500 litrů) nákladového prostoru za řidičem. Obsah této malé dodávky je zpřístupněn prostřednictvím zadních dveří nebo bočních posuvných dveří na obou stranách řidiče. Maximální rychlost je 100 km/h, a to díky 18kW asynchronnímu elektromotoru, který také dodává maximální točivý moment 58 Nm.

K dispozici jsou dvě možnosti:

8 kWh LiFePO4 lithium železo fosfátová baterie poskytuje dosah až 90 km/h a je plně nabitá pouhé 3 hodiny pomocí standardní zástrčky 230V/16A

12 kWh baterie se rozšíří škálu vozidla až na 130 km, doba nabíjení je 5 hodin.

Mia se poprvé představila na 82. mezinárodním autosalonu v Ženevě v březnu roku 2012, a už v květnu téhož roku šla do prodeje ve Velké Británii.

Rezervační systém Autoskla - prodej, eshop

AUTOSERVIS PERFEKT PRAHA

Servisní služby pro vozy

  • osobní automobily
  • dodávky
  • autobusy
  • modely z 80. let
  • americké vozy
  • veterány
  • nejnovější typy automobilů
  • nákladní vozy

PERFEKT E-SHOP

Navštivte nás v našem e-shopu na www.perfektshop.cz a nakupte díly, doplňky a příslušenství pro Váš automobil za skvělé ceny!

Ze světa auto-moto

I autofólie potřebují správnou péči

Pokud máte ve svém voze autofólii nebo uvažujete o její […] Více >>

Číst více

TOPlist