Návod na nastartování autobaterie přes kabely

Autobaterie Autoservis PerfektNestartuje Vám auto? Nepanikařte, možná jste jen nechali rozsvícená světla nebo rádio hrálo moc dlouho při vypnutém motoru, což  má za následek vybití autobaterie. Připravili jsme pro Vás praktický návod, jak autobaterii opětovně dobít. Potřebujete k tomu asistenci druhého vozu a nabíjecí kabely. Důležitá věc! vyndejte klíče ze zapalování automobilu s vybitým akumulátorem a dejte do kapsy. Při připojení napětí se může aktivovat centrální zamykání a alarm, pak byste kromě vybitého vozu řešili ještě jeho odemčení.

Startování pomocí startovacích kabelů

K nastartování vozu s vybitou baterií potřebujete jiný nastartovaný vůz a startovací kabely. Najděte v obou vozech akumulátor a postavte oba vozy tak, aby byly autobaterie co nejblíže k sobě. Ujistěte se, že nepřekážíte nebo neohrožujete bezpečnost silničního provozu, případně použijte výstražný trojúhelník.

Konektory autobaterie a kabelové svorky propojte dle správné polarity, nejprve připojte kabel ke kontaktu s kladným pólem (bývá zpravidla červený a označen znaménkem plus), po té následuje záporný pól, zpravidla černý kabel. Při odpojování baterie postup otočte, nejprve odpojte černý kabel (mínus svorku) a pak červený (svorka se znaménkem plus). Svorky a konektory doporučujeme udržovat v čistém a pokud možno v zakonzervovaném stavu (povrch natřít vazelínou).

Zkontrolujte, zda jsou kleště na startovacích kabelech opravdu pevně připevněny na elektricky vodivých částech příslušných kontaktů.

Nyní nastartuje přistavené vozidlo, vypněte všechny nepotřebné elektrické spotřebiče, větrák, rádio, světla atp. a nechte běžet motor v mírně zvýšených otáčkách cca 1500 ot/min. po dobu přibližně 5 minut.

Při startu vybitého vozu neodpojujte startovací kabely a u běžícího vozu zvyšte otáčky motoru na cca 2500 ot/min.

Zkuste nastartovat vůz s vybitým akumulátorem. Nenaskočí-li motor po cca 5–10 vteřinovém startování, vypněte zapalování u Vašeho vozu a nechte dalších 5 minut běžet připojený a nastartovaný druhý vůz. Poté zkuste nastartovat.

V případě, že autobaterie nereaguje a auto nenastartujete, nezbývá nic jiného, než koupit novou autobaterii – například v našem Perfektshopu, kde naleznete autobaterie za skvělé ceny nebo u nás v Autoservis Perfekt Praha, kde ceny jsou stejné jako na eshopu!

Autoservis Perfekt Praha Vám nabízí

Rezervační systém Autoskla - prodej, eshop

AUTOSERVIS PERFEKT PRAHA

Servisní služby pro vozy

  • osobní automobily
  • dodávky
  • autobusy
  • modely z 80. let
  • americké vozy
  • veterány
  • nejnovější typy automobilů
  • nákladní vozy

PERFEKT E-SHOP

Navštivte nás v našem e-shopu na www.perfektshop.cz a nakupte díly, doplňky a příslušenství pro Váš automobil za skvělé ceny!

Ze světa auto-moto

I autofólie potřebují správnou péči

Pokud máte ve svém voze autofólii nebo uvažujete o její […] Více >>

Číst více

TOPlist